Skip to main content Skip to navigation

Participants

Shayan Alikhanloo (Bielefeld University)

Jose Alves (University of Porto)

Wael Bahsoun (Loughborough University)

Simon Baker (University of Warwick)

Viviane Baladi (Paris Sorbonne)

Balazs Barany (Budapest University of Technology and Economics)

Alexandros Batsis (University of Manchester)

Snir Ben Ovadia (Weizmann Institute)

Wafa Ben Saad (University of Bremen)

Catherine Bruce (University of Manchester)

Keith Burns (Northwestern University)

Stuart Burrell (University of St Andrews)

Stephen Cantrell (University of Warwick)

Alec Chamberlain Cann (University of Bristol)

David Cheraghi (Imperial College London)

Italo Cipriano (PUC Santiago)

Vaughn Climenhaga (University of Houston)

Solly Coles (University of Warwick)

Paul Colongese (University of Warwick)

Xian Dai (Rice University)

Surabhi Desai (University of Exeter)

Rhiannon Dougall (University of Bristol)

Alexander Eliad (Imperial College London)

Kenneth Falconer (University of St Andrews)

Markus Fraczek (unaffiliated)

Jonathan Fraser (University of St Andrews)

Chris Good (University of Birmingham)

Carlos Holanda (IST Lisbon)

Mark Holland (University of Exeter)

Douglas Howroyd (University of St Andrews)

Godofredo Iommi (PUC Santiago)

Michael Jakobson (University of Maryland)

Oliver Jenkinson (Queen Mary University of London)

Xiong Jin (University of Manchester)

Thomas Jordan (University of Bristol)

Natalia Jurga (University of Surrey)

Lien-Yung Kao (University of Chicago)

Tom Kempton (University of Manchester)

George Kenison (University of Oxford)

Gabriella Keszthelyi (Budapest University of Technology and Economics)

Niloofar Kiamari (University Rome 3)

Tamara Kucherenko (City College New York)

Francois Ledrappier (Paris Sorbonne)

Lawrence Lee (University of St Andrews)

Zhiqiang Li (SUNY Stony Brook)

Carlangelo Liverani (University Rome 2 "Tor Vergata")

Marco Lopez (Wake Forest University)

Khudoyor Mamayusupov (National Research University Higher School of Economics, Moscow)

Luca Marchese (Paris 13)

Barinder Matharu (University of Warwick)

Ian Melbourne (University of Warwick)

Reza Mohammadpour Bejargafsheh (IMPAN, Warsaw)

Christina Moor (University of Bremen)

Ian Morris (University of Surrey)

Matthew Nicol (University of Houston)

Anders Oberg (Uppsala University)

Frederic Paulin (Paris-Sud)

Tomas Persson (Lund University)

Yakov Pesin (Penn State University)

Oleg Pikhurko (University of Warwick)

Mark Piraino (University of Victoria)

Anke Pohl (University of Bremen)

Mark Pollicott (University of Warwick)

Thomas Richards (University of Warwick)

Federico Rodriguez Hertz (Penn State University)

Rafael Ruggiero (PUC Rio de Janiero)

Thomas Rush (University of Bristol)

Omri Sarig (Weizmann Institute)

Pratyush Sarkar (Yale University)

Tanja Schindler (Australian National University)

Benedict Sewell (University of Warwick)

Richard Sharp (University of Warwick)

Ofer Shwartz (Weizmann Institute)

Karoly Simon (Budapest University of Technology and Economics)

John Smillie (University of Warwick)

Anastasios Stylianou (University of Warwick)

Dalia Terhesiu (University of Exeter)

Daniel Thompson (Ohio State University)

Mike Todd (University of St Andrews)

Sascha Troscheit (University of Vienna)

Mariusz Urbanski (University of North Texas)

Anibal Velozo (Yale University)

Paul Wabnitz (University of Bremen)

Charles Walkden (University of Manchester)

Howie Weiss (Georgia Institute of Technology)

Han Yu (University of St Andrews)